Hızlı Enerji Kimlik Belgesi - Arslan Proje Mühendislik | Paratoner Kapsama Alanı Projesi
Yeni Binalarda Enerji Kimlik Belgesi, Enerji Verimliliği, EKB, Topraklama Ölçümü, Paratoner, Elektrik Tesisatı,
Yeni Binalarda Enerji Kimlik Belgesi, Enerji Verimliliği, EKB
15795
page-template-default,page,page-id-15795,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive
 

Paratoner Kapsama Alanı Projesi

Paratoner Kapsama Alanı Projesi

Paratoner Kapsama Alanı Projesi; Paratonerin koruma yarıçapına göre ne kadar alanın korunduğu yada tesisin yıldırıma karşı en optimum korunması için paratoner montajının nereye yapılması gerektiği konusunda hesaplamalar ve çizimler ile gösterilmesidir.

İş Güvenliği mevzuatları gereği Binaların çatılarında yıldırımlara karşı koruma amaçlı paratonerlerin kullanılması istenir. Çalışma bakanlığı müfettişleri teftişlerinde paratonerlerin olup olmadığını kontrol ederler. Ancak işyerinizin yanında ve yakınında daha yüksekte bir paratoner varsa ve bu paratonerin kapsama alanının içerisinde işyeriniz kalıyor ise bu paratonere ait kapsama alanı projesi ile işyerinizin yıldırıma karşı korunduğunu ve yeni bir paratoner montajına gerek kalmadığını proje üzerinde belirtiyoruz. Çalışma bakanlığı müfettişleri tarafından kabul gören bu projeler , yıldırıma karşı daha bilinçli bir koruma önlemlerinin alınmasında etkin rol almaktadır.

İşyerinizde bulunan Paratoner için yada yakınınızda bulunan paratonerin kapsama alanı projesinin hazırlanması için lütfen bize başvurunuz.